Menu
  • Translate
  • Search
  • Login Options Log in

Translate / Traduire / Übersetzen / Tłumaczyć / Išversti / Tulkot / Traducir

St Antony's

Catholic Primary School

God is at the heart of our school

Meet The Staff

Come and meet the staff at our school!

ST. ANTONY’S CLASS AND STAFF LIST 2019/20

Please see below the classes we have and the members of staff who teach, support and care for the children in our school.

 

STAFF LIST – September 2019/20

Miss Chantal Pampellonne

Headteacher

Mrs Kathryn Poulter

Deputy Headteacher / Assessment Leader (SLT)

Mrs Natalie Browne/Mrs Petra de Graaf

SENCO (SLT)

 

Teaching staff

Class

Teacher(s)

Area of Responsibility

Nursery

Mrs Nikki Mills 

Mrs Catherine Paynter

 

RO

Mrs Jo O'Connor

Geography

RG

Miss Jo Garnett

Early Years Phase Leader (SLT)

1D

Mrs  Jenny Federico

NQT

1W

Miss Louise Wells

Art and Design

2D

Mrs Andi Davis

RE

2C

Ms Pauline Clarke

Years 1-3 Phase Leader and Reading (SLT)

3S

Mrs Philippa Shanks

Science

3M

Miss Shauna McArdle

 

4M

  Miss Daisy Miller

 

4H

Miss Madi Hale-Brown

Science

5B

Mr Michael Blooman

PE

5S

  Miss Emma Smith Years 4-6 Phase Leader, Maths and NQT mentor (SLT)

6C

Mrs Niki Courie

Curriculum Development Leader/Music

6W

Miss Sarah Watts

Trainee Teacher Mentor

6C   Mr Jack Cossey  School Direct Trainee Teacher

 

Support Staff- Teaching Assistants

Nursery

Mrs Maria Hudson

Reception

Mrs Karen Senk

Reception

Mrs Sarah Coppola

Yr 1

Mrs Angie Brown

Yr 1

  Mrs Eileen Gillian

Yr 2

Mrs Dorota Marcewicz/Miss Rosie Brown

Yr 2

Mrs Martyna Pon/Miss Rosie Brown

Yr 3

Ms Danielle Hurd

Yr 4

  Mrs Jane Drinkwater

Yr 6

Mrs J Hillier-Daines

 

 

 

Support staff- Learning Support Assistants  

Mrs Dorota Marcewicz

Mrs Rosita Brown

Mrs Martyna Pon

Mrs Jacqui Hillier-Daines

Mrs Sharon Parker (Speech & Language)/PSA

Mrs Jane Drinkwater

Mrs Jane Attwood

Mrs Gemma Jacobs

Mrs  Louise Ulsaan

Mrs Caroline Conroy

Mrs Eileen Bramley

Mrs Nicola Brooks

Mrs Eileen Gillan

Mrs Bambia Verdant

Mrs Angie Brown

Mrs Danielle Hurd

 

Specialist Instructors

Mrs Jenny Ewington

Music instructor

Mrs Cathy Bye

French Instructor

Coach Remi Nelson

PE instructor

 

Administration Staff

Mrs Angela Odunsi

School Business Manager (SLT)

Mrs Wendy Crawley

School Finance/Office Administrator

Miss Carol Cunningham

School Senior Office Administrator

Miss Carly Hart

Office Assistant (AM)

Mrs Teresa Hayes

Office Assistant (Friday AM)

 

Welfare Assistant

Mrs Maria Hudson

Mid-day Supervisor / Nursery Assistant

Mrs Teresa Hayes

Mid-day Supervisor/ Welfare

 

Midday Assistants

Mrs Teresa Hayes

Mrs Jodi Elflain

Mrs Bambia Vardent

Mrs Berin Halil

Mrs Lisa McDonnell

Mrs Caroline Kennedy

Mrs Charmaine Lea

Mrs Cecile Hung Han Yun

Mrs Sujiwa Lamahewage

Mrs Monika Barr

Ms Martyna Pon

Mrs Geraldine Macgregor

Mrs Angie Brown Mrs Dorota Marcrewicz Miss Rosita Brown
Mrs Sherri Reardon    

 

Caretaker and Cleaners

Mr Enzo Zeolla

Caretaker

Ms Bernadette Martin

Cleaner

Mr Michael McCormack

Cleaner

Mrs Anista Vishnuthas

Cleaner

Mrs Anne O'Donovan

Cleaner

 

Breakfast Club Assistants

Ms Berin Halil

Mrs Cecile Hung Han Yun

 

Top